|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | ISO, CE |
| Fan: | With Fan |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Product Features:
| Model No. | FL-G480 |
| Capacity(30ºC,RH80%) | 480L/Day |
| Voltage | AC 380V/50Hz/3PH |
| Air Circulation | 5000m3/h |
| Air filter | G4 |
| Power input | 7.5KW |
| Work Temperature | 5~38ºC |
| Refrigerant gas | R22/R410A/R407C |
| Body Size(L*W*H) | 1187*515*1750mm |
| Package Size | 1300*560*1920mm |
| Net Weight | 200kg |
Applications:
* Industry, Scientific Research, Electric Power Transportation
* Lithium Battery Industry, Biotechnology Pharmaceutical Industry
* Chemical, Daily Chemical Industry, Food Beverage Industry
* Safety Glazing Material Industry, Tyre and Rubber Industry
* Medical Instrument, Vegetables Frozen, Precise Instrument
* Wood Goods, Shipbuilding Painting Industry, Kinds of Storage